Поради з кібербезпеки для місцевого самоврядування

Дата: 01.03.2022 04:54
Кількість переглядів: 173

Місцеве самоврядування працює з багатьма даними і має безліч сайтів, меседжерів, додатків. Наразі дуже важливо дотримуватися простих правил, щоб захистити власний і муніципальний обліковий запис чи пристрій.

Асоціація міст України опублікувала поради, які стануть в пригоді:

Система двофакторної аутентифікації передбачає наявність кількох рівнів захисту під час входу до свого акаунту. Перший етап безпеки передбачає введення пароля, PIN-коду чи графічного ключа для розблокування екрана. Другий — фізичні токени, підтвердження через електронну пошту та SMS-коди, а третій — біометричні дані, такі як відбитки пальців, сканування сітківки та обличчя. Така багатоетапна система, яку передбачає двофакторна аутентифікація, ускладнює хакерам доступ до ваших даних, навіть за наявності у них пароля.

  • Оновлюйте програмне забезпечення та операційні системи (Windows, MacOS, Android, iOS) – це дуже важливо, щоб убезпечити ваші пристрої від вірусів. Тобто, систему, додатки, браузери. Як на телефонах, так і на комп’ютерах.
  • Якщо ви не знаєте чи у вас ліцензійне програмне забезпечення Windows на комп’ютері, за можливості не використовуйте його. Зробіть резервні копії важливої інформації – на флешці чи зовнішньому диску, щоб ви їх не втратили у вас зашифруються дані через вірус або ви втратите пристрій.
  • Завантажуйте додатки та програми лише з офіційних сайтів. Завжди перевіряйте розробників.
  • Встановіть антивірус: наприклад, Avast. Це додатковий захист від вірусів. У жодному разі не встановлюйте Касперський чи доктор Веб – вони від російських розробників.
  • Перевіряйте посилання, які вам надсилають: вводьте свої пошти, паролі, дані карток лише після ретельної перевірки сайту (чи дійсно це фейсбук, наприклад, що це за сайти взагалі, чи нема там безлічі граматичних помилок і т.д, чи це не російський сайт [.ru]

А також закликаємо усіх дотримуватись інформаційної безпеки:

  • Перевіряйте джерела інформації – хтось сказав, анонімне джерело, кум/сестра/батько і т.д/невідомий телеграм-канал чи група – це не офіційні джерела. Люди завжди можуть щось додумати, переплутати – не свідомо, а через стрес. 
  • Не можна передавати інформацію про пересування українських військових – це може нашкодити. А от інформацією про пересування окупантів ділитися потрібно. 

Пам’ятайте, що це не захист від УСІХ кіберзагроз, але ці поради допоможуть зменшити ймовірність зламу чи зараження від найпоширеніших атак.

Віримо в нашу армію! Підтримуємо їх на інформаційному фронті. Разом переможемо!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь