A A A K K K
для людей із порушенням зору
Лівинецька сільська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Актуальне запитання: Які категорії підприємців єдинників не ведуть облік товарних запасів за місцем їх реалізації?

Дата: 22.01.2022 19:07
Кількість переглядів: 57

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, підприємці платники єдиного податку ІІ-IV групи, які не зареєстровані платниками ПДВ та не здійснюють реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення, реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, облік товарних запасів не ведуть.

Також, ведення обліку товарних запасів або якогось іншого додаткового обліку з 01.01.2022 року для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку І групи не передбачається.

З 01 січня 2022 року змінено вимоги щодо реєстрації осіб як платників ПДВ

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що змінами, внесеними Законом України від 30.11.2021 №1914 до Податкового кодексу України, у новій редакції викладено, зокрема, вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку на додану вартість.

Відтак, пункт 181.1 ст.181 ПКУ має наступну редакцію: У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі операцій з постачання товарів/послуг з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі (зокрема, але не виключно шляхом встановлення спеціального застосунку або додатку на смартфонах, планшетах чи інших цифрових пристроях), нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Звертаємо увагу, що змінами,  внесеними Законом України від 30.11.2021 №1914 до Податкового кодексу України доповнено перелік осіб - платників ПДВ особою-нерезидентом, яка не має постійного представництва та постачає на митній території України фізичним особам, у тому числі фізичним особам - підприємцям, не зареєстрованим платниками ПДВ, електронні послуги та встановлено правила оподаткування таких послуг

Реєстрація особи-нерезидента, який постачає електронні послуги фізичним особам, місце постачання яких розташовано на митній території України, платником ПДВ здійснюється на підставі заяви про реєстрацію як платника податку такої особи-нерезидента - ст.208 прим.1 ПКУ (зі змінами та доповненнями , внесеними  ЗУ №1914).

Фізособи-«єдинники» І, ІІ та ІІІ групи, які не є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, це означає, що такі ФОПи не повинні підтверджувати документами (в тому числі первинними документами) витрати на придбання товарів/послуг, а повинні вести лише облік доходів з урахуванням вимог п. 44.1 ПКУ. Водночас, такі ФОП повинні підтверджувати факт включення або не включення певних доходів до загального складу доходу.

Документами, які підтверджують дохід ФОП є документи, що підтверджують надходження коштів на поточний рахунок в банку або надходження готівкових коштів.

ФОП, які не застосовують РРО/ПРРО (наприклад ФОП-платники єдиного податку першої групи) оприбутковують готівку шляхом ведення помісячного обліку доходів відповідно до абзацу першого п. 296.1 ПКУ без заповнення касових книжок.

У разі застосування РРО доходи, вказані ФОП – платником єдиного податку згідно абзацу першого п. 296.1 ПКУ підтверджуються звітами РРО/ПРРО та виписками про рух коштів на рахунках, відкритих в установах банків.

У разі незастосування РРО/ПРРО згідно постанови КМУ від 23.08.2000 р. №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» підтвердженням доходів будуть записи в книзі КОРО (здійснені на підставі розрахункових квитанцій) та виписки про рух коштів на рахунках, відкритих в установах банків.

Декларація з земельного податку на 2022 рік подається до 20 лютого

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області інформують, що до 20 лютого поточного року платники мають подати декларацію земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності на 2022 рік.

У відомстві зазначають, з урахуванням досвіду декларування плати за землю за попередні роки, звертаємо увагу на найбільш поширені помилки, які допускаються юридичними особами при заповненні податкової декларації:

- невідповідність КОАТУУ та коду ДПІ, що призводить до виникнення податкового боргу, неприйняття декларацій, подвоєння декларацій при виправленні кодів КОАТУУ та коду ДПІ;

- не заповнення документів, які підтверджують право власності/користування; державної реєстрації прав власності; кадастрового номеру, що може свідчити про порушення платником земельного законодавства;

- неактуальна нормативна грошова оцінка, що призводить до заниження податкових зобов’язань, що є підставою для проведення документальної позапланової перевірки;

- арифметичні помилки при розрахунку річної суми податку та щомісячного податкового зобов’язання.

Окремо звертають увагу на значну кількість помилок при визначенні коду та грубі порушення при розрахунку суми податкової пільги.

Код податкової пільги має чітко відповідати Довіднику податкових пільг станом на 01.01.2022, затвердженому ДПС України 24.12.2021 за № 106/1 та № 106/2.

З 01.01.2022 пільга, яка застосовується згідно з п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу України, має умову щодо цільового використання земельних ділянок, які звільняються від оподаткування.

Також право на пільги, які застосовуються згідно з п.п. 282.1.5 та п.п. 282.1.6 п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу України, мають виключно юридичні особи, які внесені до Реєстру неприбуткових установ і організацій.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь