За 100 днів ринку землі на Буковині було відчужено 467 земельних ділянок

Дата: 13.10.2021 14:32

Фото без описуНещодавно минуло 100 днів із дня відкриття ринку землі в Україні.

Відновлення права власності на землю було принциповою позицією Президента України Володимира Зеленського, яку він озвучив ще під час передвиборчої діяльності і яку виконав. Саме завдяки його політичній волі, позиції та сприяння в Україні відбулася Земельна реформа.

У період реалізації реформи предметом договору стали 28 288 земельних ділянок загальною площею 70 569 гектарів. Своє право розпоряджатися ріллею, тобто продавати її або ж передавати в оренду, заставу, спадщину, почали реалізовувати і буковинці. Так, за цей час у краї було відчужено 467 земельних ділянок загальною площею 299 гектарів. Про це під час брифінгу розповів перший заступник голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк.

За його словами, цей показник поки що є найменшим в Україні. Найбільше відчужено земель у Кіровоградській області – 1 719 ділянок загальною площею 9 939 га.

Богдан Ковалюк також наголосив, що до 1 січня 2024 року загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України не може перевищувати 100 гектарів. Також до цього часу ділянки заборонено продавати чи купувати юридичним особам.