У Чернівецькій області із літаків розкидатимуть вакцину для тварин

Дата: 14.09.2021 16:53

На території Буковини із 14 вересня розпочалося проведення планової осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Вакцину проти сказу для лисиць, вовків, єнотовидних собак розкидатимуть із авіатранспорту над лісовими, мисливськими та польовими угіддями. Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

Принади, які містять високоімунну безпечну вакцину, абсолютно не шкідливі для людей та тварин, екології. Їх використовують на території України більше трьох років.

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясо-кісткового борошна. Всередині є капсула із вакциною проти сказу.

Буковинців просять не хвилюватися через літаки, що розкидають вакцину. Також людей застерігають – при виявленні приманки не чіпати їх руками і не переносити з місця на місце, тим паче не брати додому. Крім того, дорослих просять пояснити дітям, що із приманками не можна бавитися, розламувати їх та куштувати.

Завдяки саме такій практиці пероральної імунізації диких м’ясоїдних, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу, у багатьох країнах Європи у кінці минулого століття вдалося повністю позбутися захворювання.

Чернівецька ОДА