У Центрі екстреної медичної допомоги впровадили телемедицину у кардіології
У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф впроваджують телемедицини у кардіології. Аби втілити проєкт, для медиків «швидкої» уже провели низку тренінгів, повідомляє пресслужба Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
– Наразі на озброєнні бригад Центру є достатня кількість портативних телеметричних електрокардіографів, які об’єднають у єдиний телеметричний кардіологічний комплекс, – пояснює керівник проекту «Телемедицина та ЕКГ» Артем Лісний. – До нього, на станцію, у режимі реального часу бригади будуть передавати проведені на виклику до хворого електрокардіограми. За необхідності, їх одразу оцінить кардіолог Центру, який одразу надасть професійний висновок на місце надання допомоги.
За словами Артема Лісного, портативні електрокардіографи з вбудованим телеметричним модулем дають можливість передачі ЕКГ навіть у місцевостях, де немає інтернету та відсутній мобільний зв’язок.
– Це дуже важливо для нашої області, оскільки такі місцевості є навіть неподалік міста і, звісно, у горах тощо, тому можливість швидкого отримання віддаленої консультації дасть змогу забезпечити висококваліфіковану кардіологічну діагностику, незалежно від місця звернення за допомогою, – каже медичний директор Центру ЕМД Сергій Паушак. – Із 65 бригад Центру на сьогодні портативними телеметричними електрокардіографами обладнано 48. Перш за все, бригади, які обслуговують віддалені населені пункти.
Оскільки всі ЕКГ, проведені бригадами екстреної медичної допомоги, зберігатимуть у спеціальному цифровому архіві, за потреби, їх зможуть використати при повторних викликах, передати сімейному лікарю, лікарю-кардіологу в інший заклад тощо.
Після практичних тренінгів і під’єднання портативних електрокардіографів до єдиної кардіостанції Центру його бригади одразу розпочали роботу з передачі ЕКГ й онлайн-консультувань.