До кого звернутися у разі домашнього насильства ?

Дата: 20.07.2021 12:03

Фото без описуДо кого звернутися у разі домашнього насильства ?

До органів та установ, на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:

• уповноважені підрозділи органів Національної поліції України;
  • Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації;
  • сільські, селищні, міські, районні у містах ради, їх виконавчі органи;
  • служби у справах дітей;
  • органи управління освітою, навчальні заклади, установи та організації системи освіти;
  • органи охорони здоров’я, установи та заклади охорони здоров’я;
  • центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • суди;
  • прокуратура;
  • уповноважені органи з питань пробації.

До загальних служб підтримки постраждалих осіб:

• центри соціальних служб;
  • притулки для дітей;
  • центри соціально-психологічної реабілітації дітей;
  • центри соціально-психологічної допомоги;
  • територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг);
  • інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги постраждалим особам.

До спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб:

- притулок для постраждалих осіб,

- центр медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб,

- урядова «гаряча лінія» 15-47,

- мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим особам та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі,

- заклади та установи, призначені виключно для постраждалих осіб та осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі.

Цілодобова безкоштовна урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії  домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 15-47, де надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації особам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства, а також надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

Довідково:

Дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству незалежно від факту спільного проживання поширюється на таких осіб: подружжя; колишнє подружжя; наречені; мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя); особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти; особи, які мають спільну дитину (дітей); батьки (мати, батько) і дитина (діти); дід (баба) та онук (онука); прадід (прабаба) та правнук (правнучка); вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка);  рідні брати і сестри; інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука); діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими; опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням; прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя, а також інші родичі, інші особи, які пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, за умови спільного проживання.

Міністерство соціальної політики України