Що робити у випадку заборони бабусі і дідуся спілкуватися з онуками, правнуками?

Дата: 23.06.2021 15:57
Кількість переглядів: 1633

Фото без описуРодинні відносини – завжди непроста справа, особливо коли батьки розійшлися і дитина, наприклад, залишається з матір’ю. І тоді трапляється так, що бабуся та дідусь з боку колишнього чоловіка хочуть бачитись, спілкуватись  зі своїми онуками і брати участь у їх вихованні, але батьки роблять «заручниками» своїх нащадків і після розлучення забороняють їм спілкування. Що ж робити у такому випадку?

   Згідно норм Сімейного кодексу передбачено, що баба, дід, прабаба, прадід  мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні.

   Але чи мають право батьки першкоджати у спілкуванні та вихованні внуків, правнуків?

Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків. Але, при цьому слід пам’ятати що батьки дитини не мають права самостійно встановлювати, чи відповідає спілкування з онуком нормам сімейного права, це має право робити лише суд за допомогою сімейного адвоката (ст. 263 СКУ). Тому якщо бабусям та дідусям не дають спілкуватися з онуками та проводити виховні роботи, вони мають повне право звернутися з позовом до суду.

   В даному випадку потрібно звертатися із заявою про усунення перешкод спілкування з онуком/правнуком.

     Суд визначає способи участі дідіся, бабусі на спілкування і виховання онука (онуків) (періодичне чи систематичне побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця їх проживання, черговість між бабою, дідом, прабабою, прадідом, братами, сестрами, мачухою, вітчимом на спілкування з дитиною в присутності кого, якщо це необхідно в інтересах дитини тощо).

      У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, то у такому разі нуобхідно звертатися до державної виконавчої служби.

 Якщо у Вас виникли питання правового характеру і Ви потребуєте  юридичної допомоги звертайтеся до Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: смт.Кельменці, вул. Довженка, 9 або ж за телефоном +380676040710, 0800213103 (цілодобово).

Юлія Олійник – в.о директора          Кельменецького місцевого центру з надання БВПД


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь