З Днем захисту дітей. Бібліотека-філіал Подвір'ївка

Дата: 01.06.2021 19:34

Фото без описуХай небо буде чистим, без хмаринок.
Хай сонечко лоскоче до нестями!
Нехай здоровими зростають діти
І хай щасливі будуть мами!
Ми бажаєм нині вам багато
З Днем захисту дітей,
Із вашим святом!

Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне из найбільш «дитячих» свят у світі. Походження Дня захисту дітей бере початок з 1925 року, коли представники різних країн вперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей» у Женеві. За підсумками конференції було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства. Спеціальної дати не було передбачено, і різні держави використовували дату, найбільш підходящу для їх культури і традицій. Ось чому в деяких країнах День захисту дітей відзначається не 1-го червня, а в інші дні календаря.

Традиція святкування Міжнародного дня захисту дітей 1 червня з’явилася у листопаді 1949 року завдяки спеціальній сесії Міжнародної демократичної федерації жінок в Парижі. ООН підтримала ініціативу паризького конгресу, оголосивши захист прав, життя і здоров’я дітей пріоритетним напрямком діяльності. Спеціалізована структура ООН щодо захисту прав та інтересів дітей – ЮНІСЕФ.

Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950 році. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з указом Президента від 30 травня 1998 року. Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей:

• на життя,
  • на свободу думок і віросповідання,
  • на освіту, відпочинок і дозвілля,
  • на захист від фізичного та психологічного насильства,
  • на захист від експлуатації дитячої праці.

Символом Міжнародного дня захисту дитини є зелений прапор, на якому намальовано п’ять фігурок людей різного кольору, які стоять на поверхні Землі. Це символізує об’єднання та розуміння різних народів світу, незалежно від раси та національності. Щиро вітаю вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним днем захисту дітей!

Нехай дитинство буде яскравим, захоплюючим, сповненим любові, ласки та добра!

Бібліотека-філіал Подвір'ївка