Громади Буковини вчаться, як ефективно управляти земельними ресурсами

Дата: 16.03.2021 13:45
Кількість переглядів: 496

Фото без описуЯкісне просторове планування у громадах дозволяє збільшити надходження до бюджету та сприяє пожвавленню економіки. Саме цей аспект активізує фахівців громад використовувати нові підходи до управління землями.
 

Так у Вашківецькій громаді Вижницького району через аукціон продали право оренди невеликої земельної ділянки біля автостанції, і під час торгів сума оренди зросла із 4 тисяч до 40 тисяч гривень на рік. Новий орендар, маючи таку фінансову мотивацію, розпочав роботу, і вже на сьогодні там працює заклад торгівлі.

«До того, навколо нього вже з’явились інші заклади комерції, а це теж додаткові орендні платежі в бюджет громади, створені нові робочі місця і, власне, розвиток міста. Цей приклад показує ефективність проведення земельних аукціонів, адже вони стимулюють бізнес до інвестування, а громаду до створення умов для розвитку», - наголосив Роман Романко, експерт з питань просторового планування Програми «U-LEAD з Європою».

В Глибоцькій громаді минулого року також провели декілька аукціонів на продаж права оренди земельних ділянок. Один із них дозволив залучити 45 тисяч орендної плати на рік за земельну ділянку у 23 сотки.

На думку Ольги Зайцевої, начальниці відділу земельних відносин та комунальної власності Глибоцької громади, аукціони на продаж права власності краще стимулюють бізнес до реалізації оголошеного проєкту, а не до залишення ділянки для бур’янів.


«Минулого року ми провели 4 таких аукціони й отримали чималі надходження до бюджету. Звичайно, що окремі підприємці воліли б отримати такі ділянки в оренду на 49 років, чи взагалі у власність. Але це не вигідно громаді, адже тоді ми втрачаємо можливість оперативно впливати на те, як її використовують. Якщо там бур’яни, або замість магазину пустка, то нам так не підходить», - наголошує Ольга Зайцева.

Команда Чернівецького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» сьогодні провела низку онлайн-консультацій для фахівців Глибоцької, Банилівської, Юрковецької, Вікнянської, Горішньошеровецької, Берегометської та Ставчанської громад. На консультації обговорили питання змін до законодавства, роботи геоінформаційних систем, комплексних планів просторового розвитку території громади та успішні й неуспішні практики громад. 

www.bukinfo.cv.ua.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь