Громади Буковини мають змогу укладати угоди про співробітництво. Як це працює

Дата: 13.03.2021 09:38
Кількість переглядів: 618

Фото без описуЗбір, утилізація та переробка сміття, забезпечення якісного централізованого водопостачання та водовідведення, ремонт доріг, утримання пожежної охорони – сфери, у яких територіальним громадам буває важко налагодити ефективну роботу. Впоратися з цими викликами легше, якщо співпрацювати – об’єднувати кошти і зусилля з сусідніми громадами.

Співпраця між різними ТГ на договірних засадах насамперед дає змогу покращити якість послуг для жителів. Крім того, вона дозволяє заощадити фінансові ресурси, а також забезпечити соціально-економічний та культурний розвиток територій.

Механізм такої співпраці передбачений Законом України «Про співробітництво територіальних громад».

У Чернівецькій області наразі укладено 7 договорів про співпрацю між територіальними громадами. Три з них стосуються надання адміністративних послуг, два – вивозу та утилізації твердих побутових відходів. Є також домовленість про співробітництво у сфері позашкілля та переробки плодоовочевої продукції. 

Так, Недобоївська, Клішковецька та Хотинська громади об’єдналися у так звану «яблуневу агломерацію». Мешканці цих територій здавна займаються садівництвом та вирощують фрукти – яблука, сливи, груші, абрикоси, персики, вишні. Тож співпраця за цим напрямком дала їм змогу придбати обладнання для переробки врожаю, а також знаходити нові ринки збуту. 

– Якщо говорити про саму ідею співпраці, то сади у нас займають більше 11 тисяч гектарів, а середньорічне виробництво фруктів становить близько 200 тисяч тонн. У Недобоївській ТГ сконцентровано холодильні фруктосховища, сучасна сортувальна лінія, цех із виробництва картонної упаковки. У сам процес виробництва чи вирощування ми не втручаємось. Наша мета – це сприяння створенню виробничих потужностей із переробки плодоовочевої продукції. Окрім, допомоги підприємцям, це також створить й додаткові робочі місця,– наголосив голова Недобоївської територіальної громади Юрій Юзва.

Крім того, маленькі мешканці Вашковецької громади мають змогу займатися у різноманітних гуртках завдяки домовленістю із сусідньою Сокирянською ТГ. 

– Там гарна база для позашкільного розвитку, є і мистецькі гуртки, і спортивні секції. Тому уклали угоду про співпрацю та оплачуємо заняття дітей, – пояснив голова Вашковецької громади Іван Янко. 

Між громадами можливі п’ять форм співпраці, зокрема делегування виконання окремих завдань, реалізація спільних проєктів, сумісне утримання або утворення комунальних підприємств, установ або організацій, або ж заснування спільного органу управління.

Ці форми відкривають широкі можливості для співробітництва територіальних громад. Окрім того, держава може надати органам місцевого самоврядування фінансову підтримку для їх спільних проєктів, оформлених в установленому законом порядку.

Тепер, коли є успішний досвід, механізм співпраці між громадами стає дедалі популярнішим. Зокрема, Сокирянська, Новоселицька та Путильська ТГ планують укласти із сусідніми громадами договори про співробітництво у сфері архітектури та містобудування.

Чернівецька ОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь