Пам'ять жертв Голодомору 1932-1933
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. У ці сумні роковини люди несуть хліб і свічки до пам'ятних місць і вшановують пам’ять жертв трагедії хвилиною мовчання.
Україна пережила цілих три Голодомори в ХХ столітті, але статус голодомору має лише геноцид 1932-1933 рр. Радянська влада з метою придушення національно-визвольного руху українців і знищення частини українських селян організувала цей голодомор. За оцінками Міжнародної асоціації дослідників Голодомору 1932–1933 років в Україні, тоді від голоду померли 10,5 мільйона українців. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт масової загибелі українців від штучного голоду. Лише за часів незалежності України почалося розслідування масштабів голоду в 1932-1933 роках.
Обов'язковим актом вшанування є хвилина мовчання. Вона починається о 16.00 год. Після хвилини мовчання слід запалити свічку чи лампадку (на підвіконні, біля меморіалів, пам’ятників жертвам). Запалювання свічок у вікнах вже стало традицією українців. Так ми віддаємо шану нашим замореним голодом співвітчизникам. Вогник свічки символізує нашу пам’ять і віру в перемогу. Сьогодні ми знову спостерігаємо акти геноциду. Їх мета - знищити українців, їх ідентичність, культуру, мову. Нинішня війна росії проти України спрямована на позбавлення України своєї території та незалежності, винищення українців як нації.
22 листопада у переддень сумних роковин у Подвір’ївському ліцеї вчителями історії Бабинчук Л.О. та Лучиком С.М. було проведено екскурс у минуле – ознайомлення учнів 9, 10 та 11 класів із чорними сторінками нашої історії. Проте не слід забувати про ті сумні події і робити все, щоб вони не повторилися у майбутньому.