Якщо дві дози вакцини від COVID-19 були отримані понад рік тому, потрібно починати курс заново чи робити бустер?

Дата: 05.11.2022 17:27

Якщо ви отримали дві дози щеплення від коронавірусу понад рік тому, не слід розпочинати курс вакцинації заново. Потрібно просто зробити бустерне щеплення та подовжити захист від важкого перебігу хвороби.

Важливо:

Дорослі люди мають отримати первинний курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами будь-якої іншої протиковідної вакцини, дозволеної в Україні.

Через 5 місяців після первинного курсу всім людям старшим за 18 років слід зробити перше бустерне щеплення.

Через 4 місяці після першого бустерного щеплення літнім людям та людям з хронічними хворобами необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати другий бустер.

Якщо ви пропустили термін введення бустерної дози, не біда – просто зробіть її якнайшвидше.

Отримати бустерне щеплення від ковіду можна безкоштовно в будь-якому пункті щеплень. Адреси та контакти – https://vaccination.covid19.gov.ua/list