Руслан Запаранюк: Чи підуть діти до школи, вирішуватимуть батьки, наше завдання - гарантувати безпеку

Дата: 02.08.2022 10:15

Фото без описуВижницький та Дністровський райони Буковини готуються до початку навчального року в очному форматі. Усі заклади освіти та наявні в них укриття тут вже оглянули. Про це ішлося під час наради із головами громад, яку провів начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк.

Попри те, що остаточне рішення – відпускати дітей до школи чи ні – ухвалюватимуть батьки, держава повинна гарантувати саму можливість сісти за парту, наголосив начальник ОВА.

«Зробити це можна, лише облаштувавши відповідні укриття. Це те, на чому ви сьогодні маєте зосередити зусилля», – сказав начальник ОВА.

Так, із 85 закладів освіти Вижниччини захисні приміщення вже готові до роботи у 31, решта ще потребують доопрацювання.

Крім того, для гірських громад актуальним також є питання підвозу дітей до шкіл та дитсадків, адже відстань до них часто значна. Частину же шкільних автобусів передали для потреб Збройних сил України. Відтак, шукають можливість вирішити цю проблему.

Із 111 закладів освіти Дністровського району укриття готові у 22. Облаштування інших ще завершують.

Руслан Запаранюк також додав, що фахівці профільних департаментів ОВА та рятувальники готові усіляко допомагати громадам у підготовці безпечних захисних приміщень для дітей.