За два дні Україна отримала майже 1000 тон гуманітарної допомоги 12 країн

Дата: 05.03.2022 11:43

Марина Лазебна, Міністр соціальної політки України, повідомила, що за два дні, 2 та 3 березня, Україна отримала майже 1000 тон гуманітарної допомоги з 12 країн.

Зокрема, це:

- 375 тон продуктів харчування

- 147 тон одягу

- 90 тон засобів особистої гігієни

- 35 тон медикаментів

- 324 тони інших товарів, необхідних для задоволення життєвих потреб людей, які вимушено змінили місця проживання, постраждали від воєнних дій, а також тих, які доєднались до територіальної оборони.

Найбільші обсяги гуманітарної допомоги доставляються на територію України через Закарпатську митницю. Також, гуманітарна допомога надходить через Чернівецьку, Черкаську, Волинську митниці.

Нагадуємо, що зараз при ввезенні на територію України гуманітарної допомоги:

- не потрібно отримувати окреме рішення про визнання вантажа гуманітарною допомогою,

- отримувач не обов’язково має бути включеним до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги,

- пропуск відбувається без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності,

- митна та прикордонна служби забезпечують невідкладний пропуск через Державний кордон України гуманітарної допомоги.