Із 1 грудня зростає мінімальний розмір аліментів на дітей.

Дата: 01.12.2021 09:48

Фото без описуУзв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму з 1 грудня 2021року в Україні зростають і прив'язані до цього показника соціальні допомоги та виплати. Зокрема і аліменти на утримання дітей.

Як інформує Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років з 1 грудня становить 2100 гривень, а віком від 6 до 18 років – 2618 гривень.

Відповідно до законодавства, мінімальний розмір аліментів не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Тому гарантована виплата становитиме: для дітей віком до 6 років – 1050 гривень, від 6 до 18 років – 1309 гривень

Батьки, які не сплачують аліменти дітям понад три місяці потрапляють до Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

Також державні виконавці можуть застосовувати до боржника заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження»: тимчасово обмежити боржника у праві: виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання, користування зброєю та арештовувати майно боржника.