Розпочав роботу ІІ-ий Форум місцевого самоврядування Чернівецької області
27 квітня 2021 року розпочав роботу ІІ Форум місцевого самоврядування Чернівецької області (в режимі онлайн), організований Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій та Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області. «Агенція розвитку громад Буковини».
У заході взяли участь представники територіальних громад області, обласної державної адміністрації та обласної ради, регіонального офісу Програми «ULEAD з Європою», науковці, представники інститутів громадянського суспільства. Науковці, експерти та практики аналізували наявну ситуацію, визначали основні проблеми у сферах управління комунальним майном та надання послуг на рівні громади, а також ділилися власним досвідом у їх вирішенні. Як зазначили учасники, тема є доволі актуальною, особливо враховуючи останні процеси децентралізації: укрупнення районів (відповідно – передання об’єктів комунальної власності), збільшення повноважень у місцевих громад тощо.
Серед основних проблем, які були названі – неефективне використання комунального майна, непрозорі процедури управління, великі видатки на утримання об’єктів комунальної власності, загалом складна економічна ситуація в країні. Зважаючи на те, що сьогодні громади дуже серйозно підходять до фінансових питань, саме комунальне майно може бути одним із джерел наповнення місцевого бюджету. Тому важливою є інвентаризація майна, складання реєстрів та їх опублікування, прозорість і відкритість в управлінні об’єктами комунальної власності.
Окрім того, велику увагу було приділено питанню надання послуг: освітніх, медичних, адміністративних, соціальних, культурних тощо. Беручи до уваги те, що всі громади області відрізняються і мають різний потенціал, немає якоїсь єдиної моделі і підходу до розвитку тієї чи іншої сфери. Водночас, щоб не виникало проблем у наданні якісних послуг, має бути відповідний контроль і з боку держави.
Додатковим соціальним капіталом, який може взяти на себе частину повноважень, є громадський сектор. Позитивні результати показала також співпраця з міжнародними донорськими організаціями.
Як було зазначено, розвиток можливий тільки завдяки спільним зусиллям: і обласна державна адміністрація, і обласна рада надалі продовжуватимуть співпрацю з територіальними громадами та надаватимуть їм необхідну підтримку. Окрім того, свою готовність долучатися до вирішення тих чи інших питань висловили і науковці.